22140587 | 22140586

کلینیک دندانپزشکی پرهام

یکی از سخترین مراحلی که نوزاد در طول سال اول زندگی خود با آن روبه رو خواهد شد و والدین او را نگران خواهد کرد ، زمان رویش اولین دندان در او می باشد.زیرا نوزادان با بروز اولین نشانه های رویش دندان هایشان دچار آشفتگی هایی خواهند شد. آرام کردن کودک در چنین وضعیتی می تواند یک کار چالش بر انگیز ولی ممکن باشد.

• اولین دندان کودک در چه زمانی شروع به رویش می کند ؟

اولین نشانه های جوانه زدن و بیرون آمدن دندان در نوزادان را می توان در 6 ماهگی آنان دانست. البته یک زمان دقیق برای رویش دندان ها وجود ندارد . بلکه معمولا بازه ای بین 3 الی 13 ماهگی را به عنوان دوره نرمال برای رویش دندان ها در نوزادان در نظر می گیرند.

بعضی از بچه ها دندان هایشان به صورت تک تک می رویند اما در برخی دیگر این رویش به صورت گروهی دوتا دو تا و ... انجام می شود.

انجمن دندانپزشکی آمریکا یک نمودار بزرگ برای رویش اولین دندان در کودکان آماده کرده است  اما این نمودار برای همه کودکان درست نمی باشد . آکادمی کودکان آمریکایی ، انجمن دندانپزشکی آمریکا و انجمن بهداشت دهان و دندان آمریکا همگی  موافقند که یک کودک باید به طور نرمال در 6 ماه اول زندگیش اولین دندانش شروع به رویش کند.

اگر والدین کودک تا سن یک سالگی در فرزندشان نشانه هایی از روییدن دندان مشاهده نکردند می توانند برای بررسی این وضعیت ، کودک خود را نزد دندانپزشک کودک و یا دندانپزشک عمومی ببرند و او با معاینه دقیق دلیل ِ این حالت را بیان خواهد کرد.

• علائم رویش اولین دندان در کودک کدام است؟

رویش دندان ها در کودکان نشانه های خاص و شناخته شده و جهانی ندارد و گاهی به گفته مادربزرگ ها و یا والدین هر گونه نشانه هایی شامل : تب ، آبریزش بینی و اسهال و ... را به روییدن دندان در کودک نسبت می دهند.

 نشانه های روییدن در هر کودک با هم سن و سال خود می تواند متفاوت باشد. برخی از این علائم عبارتند از :

1. مالیدن چشم ، گوش 

2. تولید بزاق زیاد

3. سر و صدا

4. بی خوابی و ناتوانی در خواب رفتن 

5. اصرار زیاد برای جویدن جسم های سفت

6. تشکیل بافت قابل لمس روی لثه نوزاد

این نشانه ها تنها در صورتی می توانند احتمال رویش دندان در نوزاد باشند که حداقل دو مورد از آنها هم زمان با هم رخ دهند زیرا در غیر این صورت هر کدام به طور جداگانه می توانند نشان دهنده عارضه ای دیگر در نوزاد باشند.

• روش هایی برای تسکین درد و آشفتگی مربوط به روییدن دندان در کودکان ، کدام است ؟

هشدار : داروها و روش های زیادی برای آرام تر کردن درد ِ کودک وجود دارد اما قبل از انجام هر کاری باید ابتدا با پزشک متخصص ِ کودک  مشورت های لازم انجام شود ، بعد از آنکه او ، دستورات لازم برای مجاز بودن این روش ها را صادر کرد ، می توانید روش مورد نظر را روی کودک خود اجرا کنید. برخی از این روش ها در زیر بیان شده اند :

o داروهای ضد درد شامل ایبوپروفن یا استامینوفن هستند می توانند برای کاهش درد ِ کودک موثر باشند.

o برخی از ترکیبات موضعی شبیه به ژل که توسط متخصصین دندانپزشکی برای تسکین درد ، تجویز می شود ، البته این ترکیبات می توانند برای سلامتی نوزاد مضر باشند.

o استفاده از دندان گیرها یعنی وسیله های مخصوص که در داروخانه ها موجود است برای کاهش و  برای آرام شدن خارش لثه کودکان از آنها استفاده می شود ، نیز می تواند بسیار مفید باشد. بی تردید یکی از سخترین زمان های که نوزاد سپری می کند ، زمانی است که رویش دندان هایش آغاز می شود. 

زیرا نوزادان بعد از گذشت  ِ چند ماه از تولدشان ، دندان هایشان  شروع به رویش می کنند . در این زمان لثه کنار و اطراف ِ دندانی که می خواهد رویش کند ، شروع به تورم می کند ، نوزاد هم در این زمان دوست دارد خارش ناشی از این تورم را به کمک اجسام  زبر و سفت تسکین دهد ، پس بهترین و سالم ترین وسیله برای این کار استفاده از دندان گیرهای بهداشتی می باشد.

برخی از خدمات ارائه شده در کلینیک دندانپزشکی پرهام عبارتند از :

 اصلاح طرح لبخند و سفید کردن دندان ها  تنها در یک جلسه

 اصلاح بد شکلی دندان در یک جلسه انجام می شود.

 بستن فضاهای بین دندان ها تنها در چند ساعت انجام می شود.

 ارتودنسی و ایمپلنت و جراحی دندان عقل شما

 درمان ریشه و ترمیمی و زیبایی دندان ها

 اصلاح انواع بیماری های لثه

 انواع پروتز های متحرک و ثابت در این مرکز ساخته می شود.

 خدمات دندان پزشکی برای اطفال در این کلینیک صورت می گیرد.

 اتاق مرکزی استریلیزیسیون در اینجا وجود دارد .

 ما در اینجا با متخصصین و دندانپزشکان مجرب همکاری می کنیم.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید.

۲۲۱۴۰۵۸۶-۷

حمایت از ما

با عضویت رد شبکه های اجتماعی ما از 20% تخفیف بهره مند گردید.

ساعات کار

همه روزه ۹ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
۲۲۱۴۰۵۸۶-۷

تماس

  • آدرس: تهران، سعادت آباد بین چهارراه سرو و بوستان (کتاب) روبروی بانک پارسیان پلاک ۱۱۹ ، واحد ۲
  • تلفن: 22140587
  • ایمیل: info [ at ] parhamdentistry.ir


کپی رایت © 2019 - کلینیک دندانپزشکی پرهام | طراحی سایت دارکوب - میزبانی هاست دارکوب