22140587 | 22140586

کلینیک دندانپزشکی پرهام

هنگامی که می خواهیدعکس خود بگیرید، همه می گویند، "بگو پنیر! لبخند!"  بنابراین شما هم این کار را انجام می دهید ،  دهان خود را باز کنید و دندان هایتان را نشان دهید. 

هنگامی که تصویر را می بینید،شما یک فرد شاد را به می بینید که در حال لبخند زدن است. چرا اینطور است؟این به این دلیل است که دندان های شما از بسیاری جهات مهم هستند.اگراز آنها مراقبت کنید، آنها  نیزبه شما کمک خواهند کرد.دندان های سالم و قوی به شما کمک می کنند تا ازغذاهای مناسب برای کمک به رشد خود استفاده کنید.آنها به شما کمک می کنند تا به روشنی صحبت کنید.

• چطورمراقبت از دندان های می تواند به سلامتی و زیبایی دندان هایتان کمک کند؟

با مراقبت از دندان هایتان می توانید از بروز پلاک های دندانی جلوگیری کنید . پلاک های دندانی در واقع تجمعی از باکتری های روی دندان ها می باشند. پس از خوردن غذاها مخصوصا آنهایی که حاوی قند هستند ، به دندان های شما می چسبد، این باکتری ها با تولید اسیدهایی مینای دندان را می خورند و باعث تولید حفره هایی روی آن می شوند که می تواند لثه های شما را قرمز کند که معمولا با تورم و درد همراه است.

لثه ها بافت های نرم صورتی رنگی در دهان شما هستند که دندان های شما را در جای خود نگه می دارند.اگر از دندان هایتان مراقبت نکنید، حفره ها و لثه های ناسالم باعث می شوند دهان شما زخمی شود وهمچنین خوردن غذا برای شما مشکل خواهد بود.

درزمان های قدیم خمیردندان اختراع نشده بود و اکنون ما بسیار خوش شانس هستیم که در مورد مراقبت از دندان هایمان خیلی زیاد می دانیم.مدتها پیش، افراد مسن تر معمولا دندان هایشان دچار پوسیدگی می شد که بسیار دردناک نیز بود آنها برای خلاص شدن از درد دندان، مجبور بودند دندان های خود را بکشند.

سرانجام ، مردم متوجه شدند که تمیز کردن دندانها بسیار مهم است .فقط حدود 100 سال پیش بود که نهایتا یک کرم برای تمیز کردن دندان ها ایجاد کرد.نه چندان بعد از آن لوله خمیر دندان اختراع شد ، مسواک زدن در طول جنگ جهانی دوم محبوب شد.ارتش ایالات متحده به تمام سربازان برس و خمیردندان داد و آنها آموختند که دو بار در روز دندان هایشان را بشورند. 

در آن زمان، لوله های خمیر دندان از فلز ساخته شده بود.امروزه آنها را از پلاستیک نرم  می سازند و بسیار ساده تر می توان آن را برای خارج کردن مواد آن فشار داد. امروزه گزینه های مختلفی از خمیر دندان ها وجود دارد: که می توانید بسیاری از رنگ ها و طعم های متفاوت را انتخاب کنید و بعضی از آنها فقط برای بچه ها ساخته شده اند. 

هنگامی که می خواهید خمیر دندان انتخاب کنید، اطمینان حاصل کنید که حاوی فلوراید است.فلوراید دندان ها را قوی می کند و از حفره ها محافظت می کند.هنگام مسواک زدن ، شما به خمیر دندان زیادی نیاز ندارید: 

فقط کمی اندازه ی یک نخود را فشار دهید. دندانپزشک بهترین راه برای مسواک زدن دندان ها ، بدون آسیب رساندن به لثه ها را نشان می دهد.یاد بگیرید چگونه دندان هایتان را بشویید زیرا روش بسیار مهمی برای حفظ سلامت آنهاست. از نخ دندان استفاده کنید .

زیرا استفاده از نخ دندان می تواند برخی از مواد غذایی پاک می کند که مسواک شما نمی تواند آن را تمییز کند.همچنین مهم است که دو بار در سال به متخصص دندانپزشک مراجعه کنید. او علاوه بر بررسی علائم حفره یا بیماری لثه، کمک خواهد کرد که بهترین راه استفاده از مسواک و نخ دندان را یاد بگیرند.

کلینیک دندان پزشکی پرهام آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. 

آدرس: تهران، سعادت آباد بین چهارراه سرو و بوستان (کتاب) روبروی بانک پارسیان پلاک ۱۱۹ ، واحد ۲(همه روزه ۹ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل)

شماره تماس :

۲۲۱۴۰۵۸۶-۷

 

حمایت از ما

با عضویت رد شبکه های اجتماعی ما از 20% تخفیف بهره مند گردید.

ساعات کار

همه روزه ۹ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
۲۲۱۴۰۵۸۶-۷

تماس

  • آدرس: تهران، سعادت آباد بین چهارراه سرو و بوستان (کتاب) روبروی بانک پارسیان پلاک ۱۱۹ ، واحد ۲
  • تلفن: 22140587
  • ایمیل: info [ at ] parhamdentistry.ir


کپی رایت © 2024 - کلینیک دندانپزشکی پرهام | طراحی سایت دارکوب - میزبانی هاست دارکوب